ریتم آهنگ

اسپیکر مانیتورینگ

این اسپیکر تخصصی به منظور شنیدن جزئیات دقیق در میکس قطعات، توسط متخصصان موسیقی و صداگذاران مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع مختلف از جمله اسپیکرهای مانیتورینگ active دارای آمپلی فایر داخلی، اسپیکرهای مانیتورینگ passive دارای آمپلی فایر مجزا یا اسپیکرهایی با پردازنده داخلی برای استفاده در فضای آکوستیکی اتاق تولید می شوند.

اسپیکرهای پَسیو امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ولی با وجود نیاز به یک آمپلی فایر مجزا، نبود مدار دیجیتال داخلی در آنها باعث به دست آمدن یک صدای بکر در برخی مدل ها می شود.

اسپیکر مانیتورینگ در انواع و ویژگی های مختلفی عرضه می شود از جمله، اسپیکرهای مانیتورینگ با درایورهای فرکانس پایین کوچک و اسپیکرهای بزرگتر دارای درایورهای بیشتر، مدل اسپیکرهای مانیتورینگ اکتیو با آمپلی فایر داخلی، مدل پَسیو که نیاز به آمپلی فایر جداگانه دارد، مدل های دارای پردازنده داخلی مناسب برای مدیریت فضای آکوستیک.

مانیتورهای بزرگ و حرفه ای برای شنیدن صداهای فلت و قابل اطمینان مورد استفاده قرار می گیرند و مانیتورهای کوچک برای شنیدن کاری که شنونده نهایی می شنود.

برای دستیابی به حالت استریو 1.2، یک ساب ووفر مانیتورینگ به اسپیکر مانیتورینگ (جفت) اضافه می کنند و باعث تولید فرکانس های پایین از طریق ساب ووفر و ایجاد فرکانس های دقیق تر توسط اسپیکرها می شود.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش