ریتم آهنگ

اجرای پروژه های آکوستیک

اشتباهی که مردم تصور می کنند و وجود دارد این هست که دلیل آکوستیک کردن، فقط به منظور جلوگیری از خارج شدن صداهای بلند به خارج ازمحیط است. ولی دلیل اصلی و مهم ساختن پروژه های آکوستیکی، اصلاح و رفع مشکلات صوتی است که در جریان ضبط و مانیتورینگ موسیقی تاثیر منفی میگذارند. به همین دلیل رفع این مشکلات در ساخت و اجرای آکوستیک صحیح، یک امر مهم در هر استودیویی است.

برای بیشتر ما پیش آمده است که برای مطالعه، تمرین موسیقی و موارد دیگر احتیاج به مکان ساکتی جدا از همهمه، تا رسیدن به آسایش بیشتر داشته باشیم. با توجه به زندگی های امروزی و کم داشتن فضا در آپارتمان ها و هزینه بالای ساخت استودیوها، ساخت اتاقک بصورت آکوستیک (و یا اتاق آکوستیک پرتابل) بسیار مرقون به صرفه و کاربردی می باشد. و همچنین اتاق آکوستیک میتواند به شما کمک کند تا صدای داخل اتاق مزاحمتی برای افراد خارج از اتاقک ایجاد نکند.

در اجرای نمودن سقف های کاذب کناف، از پنل‏های با جنس گچ پیش ساخته به عنوان پوشش دادن سقف استفاده می شود که بر روی پروفیل های سرد نورد شده (شبکه سازه های سپری به شکل T) نصب می گردند. این شبکه به وسیله آویزهای قابل رگلاژ به سقف خام بست می شود. سقف های کاذب کناف، شامل دو نوع ساختار می باشد:

• سقف های کاذب کناف متحرک

زیرسازی این ساختار، شبکه کلیک بوده و پر کننده آن نیز تایل های گچی با اندازه 60×60 هست. تایل گچی دو نوع ساده و آکوستیک دارد.

سقف کاذب کناف ثابت

• سقف کاذب کناف ثابت خود دارای دو ساختار می باشد:

الف) سقف کاذب کناف طرح دار (دکوراتیو):

این ساختار برای معماران این قابلیت را فراهم می کند تا هنر و خلاقیت های خودشان را به واقعیت تبدیل کنند. این ساختار شامل باکس ساده حاشیه، باکس نور مخفی حاشیه، سقف کاذب تونلی، سقف کاذب کمانی، سقف کاذب منحنی، سقف کاذب قوسی، سقف کاذب گنبدی می‌شود که هر یک بنابر طرح معماری و مقتضیات فضا به کار می روند. برای مثال در محیط های ورزشی نظیر استخر و غیره با توجه به خاصیت آکوستیک سقف کاذب دکوراتیو طرح دار، از این سقف به منظور جذب صوت استفاده می شود. در هر یک از مراکز عمومی، لابی هتل ها، فروشگاه ها و غیره بسته به مقتضیات مختلف فرهنگی، تجاری، کاربری و قطعاً معماری می توان از انواع مختلف سقف دکوراتیو استفاده کرد.

ب) سقف کاذب کناف یکپارچه (ساده):

در این ساختار هیچگونه شیاری وجود نداشته و پس از نصب درزهای کار بطانه کاری شده و در نهایت رنگ آمیزی انجام می گیرد. این سقف از نظر وزن نهایی بسیار سبک هست و با توجه به روش و جزئیات اجرایی آن جایگزین بسیار خوبی برای انواع سقف های کاذب دیگر مثل رابیتس و گچ می باشد. ساختار یکپارچه (ساده) خود دارای سه روش اجرای زیرسازی است که با توجه به مقتضیات و محدودیت های فضای مورد نظر قابل اجرا هستند.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش