ریتم آهنگ

اسپیکر پرتابل

بعد از اینکه شبکه ای از وسایل از طریق وای فای با هم لینک شدند، اسپیکر وای فای هم می تواند یک مورد از این وسایل باشد. کارایی اسپیکر وای فای این هست که وسایل مرتبط با هم می توانند صدا را از طریق آن پخش کنند.سرعت و کیفیت ارتباط بی سیم سومین تفاوت آن می باشد. دستگاه های بلوتوث ب ه30 فوت یا همان حدود 10 متر محدود می شوند اما وای فای تا 100 مت فاصله را ممکن است پوشش دهد. در عمل با توجه به محیط شلوغ منازل و اماکن شهری، بر مفید در بلوتوث و وای فای بسیار کمتر است . عملا در مورد بلوتوث فاصله ی 5 تا 6 متر و در مورد وای فای بسته به تعداد دیوارها و وسایل، برد مفید ممکن است به حتی کمتر از 15 متر برسد. البته برد مفید این دستگاه ها به کیفیت تراشه ی مربوطه و نیز قدرت آنتن هم بستگی دارد.تفاوت دیگر وای فای و بلوتوث مصرف انرژی ان است. بلوتوث کم مصرف تر می باشد و در نتیجه سرعت و برد آن هم کمتر است.

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث پرتابل

اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها عالی هستند. اما اسپیکر موجود در اسمارت فون و تبلت ضعیف است. شما نمی‌توانید یک صدای بسیار خوب از وسیله‌ای که به صورت مسطح و کوچک و برای قرار گرفتن در جیب شما طراحی شده است، داشته باشید. خوشبختانه نیازی نیست که برای دریافت یک صدای خوب صرفا به اسپیکر موبایل یا تبلت خود متکی باشید. اسپیکر بلوتوث پرتابل یک راه حل خوب برای زمانی است که امکانش نیست که یک سیستم صوتی بزرگ را همراه داشته باشید. با ادغام بلوتوث در اسپیکرها، آن‌ها با اندروید،iOS و هر دستگاه دیگری که دارای بلوتوث است، از جمله لپ تاپ، برخی کامپیوترها و …، به خوبی کار می‌کنند. موردی که موجب انعطاف پذیری بسیار بیشتر اسپیکر بلوتوثی شده بی نیازی به شبکه Wi-Fi هست که همین امر موجب انعطاف پذیری بسیار بیشتر آن‌ها نسبت به اسپیکرهای AirPlay Apple شده است. در ادامه به نکات راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث می‌کنیم.

نکات راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث

در طول سالیان اخیر تکنولوژی‌هایی از نوع بی‌سیم نظیر بلوتوث ما را احاطه کرده‌اند. یکی از بیشترین کاربردهای دستگاه های بلوتوث، انتقال صداست. امروزه به با استفاده از تکنولوژی بلوتوث می‌توانید در هر مکانی از موسیقی مورد علاقه خود، بدون آنکه کیفیت صدا را فدا کنید، استفاده کنید.

استفاده از تکنولوژی بلوتوث امکانات زیادی برای خلاقیت بیشتر در طراحی محصولات مختلف به دلیل عدم محدودیت های فیزیکی باز گزاشته است. تفاوت‌های بسیاری در بین اسپیکرهای موجود در بازار چه از نظر ظاهری و چه از نظر فنی وجود دارد که بررسی آن‌ها قطعا در یک مقاله امکان پذیر نیست. برای خرید اسپیکر بلوتوث ویژگی های مهمی وجود دارد و نکات راهنمای خرید به منظور معرفی ویژگی‌های مهم آن را در ادامه می‌خوانید .

کیفیت صدا

به جز قابل حمل بودن، کیفیت صدا نیز از مهمترین اولویت‌های انتخاب اسپیکر بلوتوث می باشد. بسیاری از اسپیکرها صدای عالی و درجه یکی را تولید می‌کنند. باس بزرگ برای همه آنها نیست، مگر اینکه اسپیکر کوچک شما، قادر به باز تولید درست فرکانس‌های پایین بدون نابهنجاری در حجم صدای بالا باشد. وضوح بسیار مهم‌تر از رسیدن فقط به قدرت صدای منتشر شده است و یک صدای بالانس شده تمیز باید هدف شما در خرید اسپیکر باشد. اگر شما سیستم صوتی می‌خواهید که به جای پر کردن فقط یک اتاق کوچک، یک مهمانی کامل را به حرکت درآورد، اندازه اسپیکر را در ذهن خود نگه دارید. به طور کلی می‌توان گفت، اسپیکر بزرگتر، صدای بلندتری دارد.

صدای استریو

اگر یک قطعه موسیقی به صورت خاصی ضبط یا میکس شده باشد، آنگاه قادر به شنیدن صدای ادوات مختلف از جهت‌های مختلف خواهید بود. مثلا آهنگی را در نظر بگیرید که صدای گیتار از اسپیکر چپ خارج می‌شود، در حالی که صدای چیزی مثل شیکر از اسپیکر راست می‌آید. صداهای محیطی خاص در یک موزیک یا افکت‌های عمقی همیشه به خوبی در اسپیکرهای پرتابل نمی توانند احساس شوند.

یکی از دلایل مشکل بودن عدم بروز افکت‌ها این است و اولین و مهم‌ترین موردی که باید دانست، اسپیکر برای این کار نیاز به بیش از یک درایور دارد. بسیاری از اسپیکرهای بلوتوث برای حمل آسان تولید می‌شوند، بنابراین تنها از یک درایور استفاده می‌کنند. در این صورت صدا تنها از یک جهت پخش شده و بروز افکت‌ها مشکل می‌شود. علاوه بر این، درایورها باید جدا از هم باشند تا تفاوت را متوجه شوید.

اگر اسپیکر پرتابل دو درایور هم داشته باشد، باز هم بسیاری از اسپیکرهای پرتابل کوچک‌تر از آن هستند که صدای خوب استریو واقعی، تولید کنند. حتی اگر از نظر فنی صدا از درایورهای مختلف خارج شود و آن‌ها کنار یکدیگر باشند، صدای تولید شده مانند این است که از یک اسپیکر بزرگ به گوش شما می‌رسد. این بدین معنی نیست که هیچ اسپیکر بلوتوثی صدای استریو ندارد، چون واقعا بسیاری از اسپیکرهای بزرگ این قابلیت را دارند. فقط در مورد خرید اسپیکرهای کوچک بی نام و نشانی که ادعای صدای استریو و کیفیت پخش واقعی دارند محتاط باشید.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش