ریتم آهنگ

تجهیزات نورپردازی

نور محیطی

این نور عامل اصلی برای دید اشیا می باشد. نور محیطی باعث تفاوت درخشش در اجسام مختلف می شود لذا چشم سریعتر می تواند با محیط تطبیق پیدا کند, در نتیجه چشم با سرعت کمتری خسته می شود.

نور منطقه ای

نور منطقه مجموعه از نور ها در یک فضا هستند که برای فعالیتهای خاصی استفاده می شوند، مثلا برای مطالعه، کارو یا بحث و گفتگو. نور منطقه علاوه بر این که باید نقاط مورد توجه را پر نور تر کند، باید برای حفظ هارمونی فضا با نور محیطی هم تناسب داشته باشد.

نور مودی

نور مودی یک فضای دلخواه و پذیرفتنی را خلق می کند. این نور می درخشد اما به ندرت می تواند فضایی را روشن کند.

این نور قابلیت های گوناگونی دارد، برقراری ارتباط و . . .

هدف نهایی آن آرامش روح و روان آدمی است.

بهترین تاثیر نور مودی هنگام عصر می باشد که هوا به سمت تاریکی می رود.

نور مودی نباید زیاد روشنایی بخش باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد.

نور مودی جایی باید قرار داشته باشد که بتواند بهترین اثر را داشته باشد.

مثلا روی سقف یا دیوار باشد یا در کناره های پنجره، میز ، دراور ، طاقچه و یا کف زمین قرار بگیرد.

سیستم های نور پردازی

مووینگ: وسیله ای ربات گونه است که تقریبا تمام انواع نورپردازی را به تنهایی میتواند انجام دهد.

شامل: مووینگ اسپوت – مووینگ وال واش – مووینگ بیم می باشد. مووینک اسپوت و بیم ، رنگ ها و طرح های مختلفی را بر روی استیج انتشار می دهد.

مووینگ وال واش، نور را پخش می کند و از آن بیشتر برای ایجاد طرح نور روی دیوار یا پس زمینه استفاده می باشد.(خطی نمی باشد)

نور تخت: از آن جهت روشنایی محیط استفاده می شود و نوعی لامپ مدادی می باشد. از این فلت ها جهت تامین نور مراسم در زمان خاموش بودن تجهیزات نور پردازی استفاده می شود.

ال ای دی پار واش : اگر بخواهید محیط را به یک رنگ خاص در بیاورید استفاده می شوند و برای رنگ آمیزی محیطی استفاده می شود.

سیستم های افکت

لیزر: اگر می خواهید خطوط استوانه ای در رنگهای مختلف ایجاد کنید و یا ایجاد یک طرح یا شکل برروی دیوار،کف و سقف کنید از این دستگاه استفاده کنید.

فایر: از آن برای رونمایی ها و مراسمات بزرگ استفاده شده و به این صورت هست که شعله ای می باشد که توسط کپسول گازی قرار گرفته در داخل دستگاه ایجاد آتش می کند. ارتفاع شعله فایرها معمولا تا یک متر می رسد.

مه سازو اسموک : برای ایجاد بخار و مه استفاده می شود و پیشنهاد میگردد بخار را با لیزر مورد استفاده قرار دهند تا خطوط لیزر در مه به زیبایی نمایش داده شود.

بک لایت: معمولا بلک لایت ها را در محیط های کاملا تاریک مورد استفاده قرار می دهند. عملکرد آن به این صورت هست که استفاده از یک لامپ ماوراء بنفش، رنگ سفید را به شکل نورانی و براقی نشان می دهد.

پرده ال ای دی : در موقع تاریک شدن فضا این پرده ها حالت ستاره ای را ایجاد می کنند.

برف ساز و حباب ساز، کاغذ پرت کن: بیشتر برای جشن های بزرگ، کنسرت ها، مراسم افتتاحیه و… مورد استفاده می گیرد و با ترکیب سایر وسایل نور پردازی جلوه ی خاصی به مراسم شما می دهد.

سازه ها و دستگاهها

پایه : Tبیشتر لیزر ها و افکت ها را بر روی این پایه ها نصب می کنند. در واقع پایه ای هست که تجهیزات نور پردازی بر روی آن نصب می شود.

سازه : نوعی اسکلت خرپا شکل می باشد که جهت نصب تجهیزات نور و صدا مورد استفاده قرار می گیرد. سازه ها از پایه ها ی Tشکل مقاوم تر بوده و در شکل ها و مدل های مختلف می توان آن را مونتاژ نمود.

استیج : سازهای پیش ساخته هستند که با ارتفاع های متفاوت ساخته می شوند و پوشش استیج میتواند به سلیقه کارفرما تغییر نماید.

ال ای دی کف LED FLOOR)) : نوعی از LED پنل ها می باشد که دارای صفحه ی قوی و مقاوم در برابر ضربه و فشار برای ایجاد طرحی زیبا بر روی استیج مورد استفاده قرار می گیرد.

میکسر : DMX یک کنترلر جهت مدیریت تجهیزات نورپردازی می باشد.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش