ریتم آهنگ

پردازنده صدا

پردازنده صدا نوعی واسطه برای تبدیل کردن سیگنال های صوتی به سیگنال های آنالوگ است. این ابزار در موسیقی حکم رگ های خونی را دارند. به کمک آن ها مدیریت کردن و اعمال تنظیمات روی صدا محقق شده است و در نتیجه صنعت نوین موسیقی شکل گرفته است. پردازنده های صدا عموما به دو مورد اعم از ورودی و سیستم کامپیوتری نیاز دارند تا صدا را گرفته و به صورت حقیقی به سیستم کامپیوتری برسانند و نمایش دهند. وظیفه اصلی این پردازنده ها، انتقال بدون نقص و دقیق صدا است به عبارتی این پردازنده ها به هیچ وجه صدا را بهتر و یا بدتر نمی کنند بلکه صرفا آن را تبدیل به سیگنال های قابل رویت برای مدیریت و اعمال تغییرات می نمایند.

انواع پردازنده صدا

پردازنده های صدا عموما به دو دسته تقسیم می شوند. اول پردازنده صدای اکسترنال و سپس پردازنده صدای مبتنی بر سیستم های کامپیوتری. سری اکسترنال این ابزار بدون نیاز سیستم های کامپیوتری، نما و شمایلی قابل مدیریت از سیگنال های صوتی ارائه می کنند. بدلیل کار کردن راحت، کیفیت بالا و دوری از نویز بسیار محبوب و کاربردی هستند. سری دوم که مبتنی بر سیستم های کامپیوتری هستند به دلیل پردازش قوی تر، بازخورد شایسته تری را اعمال می کنند اما به دلیل قرارگیری در کنار سایر تجهیزات گاهی به صورت ناخودآگاه نویزهایی را در سیگنال های صوتی اعمال می کنند. اما در کل دسته مبتنی بر سیستم های کامپیوتری عملکردی حرفه ای تر و کامل تر را ارائه می دهند.

برند های تولید کننده پردازنده صدا

یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل استودیویی و اجرای زنده پردازنده های صدا هستند. اگر این وسایل نبودند شکل پیشرفته موسیقی از آن بازپس گرفته می شد. برای دریافت نتایج مطلوب می بایست به کیفیت، کارایی و استاندارد ها در انواع پردازنده صدا توجه نمود. محصولات برند های معتبری همچون بهرینگر، دایناکورد، کرگ، الکترو ویس، لکسیکون، تی سی هلیکان و تی سی الکتروینک توانسته محصولاتی متناسب با اصول کاربردی و مهم را برای خرید در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد.

رنج قیمتی پردازنده صدا

پردازنده های صدا با قیمت های متفاوتی ارائه می شوند و این قیمتها بر اساس نوع طراحی، عملکرد، قابلیت های جانبی، برند تولید کننده و سطح طراحی گزاشته می شوند. پردازنده صدا عموما در بازه قیمتی چند میلیون تومانی تا چند ده میلیون تومانی عرضه می شوند. محصولات با کارایی بیشتر و حرفه ای تر و به دور از هر مشکل و نقصی قطعا برچسب قیمتی بیشتری دارند. توصیه ما این هست که برای خرید ابزار ابتدا به نیاز خودتان توجه کنید و بر اساس نیاز و عملکرد کاری خودتان به خرید اینگونه تجهیزات بپردازید.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش