ریتم آهنگ

پاور میکسر

یکی از تجهیزاتی که در اکثر سیستم های صوت حرفه ای جایگاه ویژه ای دارد پاور میکسر است. از پاور میکسر با قابلیت اتصال آمپلی فایر می توان از همه قابلیت هایی که برای داشتن یک سیستم صوت حرفه ای شناخته شده و تعریف می شود استفاده نمود. پاور میکسر در واقع نوعی میکسر است که دارای پاور می باشد. میکسر پاور دار نوعی از میکسر های صوت میباشد که امکان اضافه کردن آمپلی فایر را به سیستم صوتی دارند.

پاور میکسر ها نوعی میکسر صوت هستند که علاوه بر اینکه دارای توان خروجی بالایی هستند، در ظاهر و وزن هم از میکسر ها بزرگتر و سنگین تر هستند. در کارکرد هم به خاطر امکان اضافه کردن آمپلی فایر قابلیت میکس و تغییرات تن و باس صدا را بطور همزمان در یک سیستم صوتی ایجاد میکنند . این تجهیزات صوتی، یکی از اساسی ترین واحد های یک سیستم صوت حرفه ای میباشند.

پاورمیکسر (power mixer) یک نوع میکسر پاور دار است که آمپلی فایر داخلی دارد. آمپلی فایر یک نوع تقویت کننده صدا است که برای اتصال به بلند گوهای پسیو(passive) بکار گرفته میشود.پاور میرا نباید با میکسر اشتباه گرفت یا آنها را یکی دانست. ما به شما چند راه ساده معرفی میکنیم تا به راحتی بتوانید دستگاه پاور میکسر (Power Mixer) را به راحتی از دستگاه های میکسر(Mixer) تشخیص دهید و در شناخت، انتخاب و خرید آنها اشتباه نکنید.

چند راه تشخیص میکسر (mixer) از پاورمیکسر (PowerMixer)

1: برای اینکه پاورمیکسر را از میکسر تشخیص دهید بر روی دستگاه های پاورمیکسر عبارت power mixer درج شده است که معمولا زیر مارک و مدل دستگاه درج میگردد. و در کنار آن میزان توانایی خروجی پاور میکسر را نیز ذکر می کنند. مثلا 300*2 این عبارت به این معنی است که دستگاه پاورمیکسر(power mixer) شما میتواند سیصد وات توان را در دو خط خروجی دهد.

2:پاورمیکسرها نسبت به میکسر ها بزرگتر و سنگین تر از میکسر های معمولی هستند.

پاور میکسرها یکی از دستگاه های مهم برای دی جی ها و خوانندگان است که باید با توجه به باند ها و نوعشان که اکتیو(active) و پسیو (passive) هستند، انتخاب شوند. مثلا پاورمیکسر(power mixer) برای باند های پسیو (passive) مناسب است و میکسر (mixer) برای باندهای اکتیو (active) مناسب است. پاور میکسر ها در جاهای مختلف مانند استودیو ها و سخنرانی ها و هیئت ها و مداحی ها و کلاب ها و دیسکو ها و پارتی ها و… کاربرد دارند . پاور میکسر ها انواع مختلفی با شکل های مختلفی دارند که با توجه به فاکتور های مختلف مانند قدرتشان قیمت هایشان نیز متفاوت است.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش