ریتم آهنگ

باند پسیو

باند های پسیو بصورت غیر فعال بوده و انرژی آن از خارج باند تامین میشود . از طریق امپ یا آمپلی فایر یا پاور آمپ یا پاورمیکسر خارجی فعال می گردد و تنها با یک کابل واحد و یگانه ی صدا که جریان یا بار خروجی آمپلیی فایر را حمل می کند به آن متصل شده تا فعال گردد و هندلینگ شود. باند های اکتیو به دو کابل ، یکی برق مصرفی (معمولا 220 ولت) و یکی صدای مورد نیاز احتیاج دارند و باند های پسیو بار الکتریکی و صدا را همزمان از یک کابل با هم دریافت میکنند

باند پسیو (PASSIVE LOUDSPEAKER) باندی بدون آمپلی فایر داخلی در آن می باشد. و مشخصا باند پسیو برای تقویت و تولید صوت نیاز به فراهم نمودن یک آمپلی فایر خارجی دارد.

باند پسیو شامل یک کراس ­آور بمنظور ارسال سیگنالهای بالا و پایین به درایور مربوطه آن می باشد و یکسری خازن و مقاومت برای کمک به ارسال سیگنالهای موجود به درایور آن دارد. توان خروجی باند پسیو باید با توان خروجی آمپلی فایر برابر، انتخاب شوند. اکثر باندها به صورت پسیو طراحی و تولید میشوند چرا که باند پسیو این امکان را ایجاد میکند که باند را با آمپلی فایر مناسب سیستم صوتی مربوطه خود استفاده کرد. باند پسیو همچنین امکان تغییر آمپلی فایر و ارتقا آن را می دهد. باندهای پسیو نسبت به باندهای اکتیو ارزان قیمتتر هستند. باندهای پسیو وزن کمتری نسبت به باندهای اکتیو دارند و حمل و نقل شان راحتتر می باشد. باند پسیو همچنین به جریان برق مجزا نیاز نداشته و فرکانس آن را میتوان به صورت دستی و به طور دلخواه تنظیم نمود. و همانطور که پیشتر ذکر شد مهمترین ویژگیی باند پسیو انطباق و راه اندازی آن توسط همه مدل آمپلی فایر و میکسر مجهز به آمپ است.

باند پسیو، مکملی برای صدای بهتر

استفاده از باند پسیو به خصوص برای سخنرانی ها و مراسمات گزینه ای بسیار مناسب می باشد ولی می توان در کنار باند پسیو که برای سخنرانی استفاده می شود از یک یا چند باند اکتیو به نحوه کمکی نیز استفاده نمود. قیمت باند پسیو نسبتا ارزان و راحتی در نصب و استفاده را می توان از مهم ترین ویژگی های این نوع محصول دانست. مدل های باند پسیو که امروزه در بازار عرضه می شوند و انواع باند پسیو که در دسترس شما می باشند را می توانید به عنوان مکمل یک سیستم صوتی بزرگ مورد استفاده قرار دهید. برای مثال می توانید از پاورمیکسر یک خروجی برای باند پسیو دریافت کرده و تنها، میکروفن سخنران را به آن متصل نمود و در صورتی که می خواهید افکت های صوتی بکار ببرید، می توانید از ترکیب باند های اکتیو نیز با باند پسیو استفاده نمایید. باندهای پسیو به دلیل محل و زاویه قرارگیری آن ممکن است در صورت وجود میدان مغناطیسی در میان میکروفن یا باند اکتیو شروع به بوق زدن کنند و به همین دلیل باید قبل از شروع مراسم زاویه ای مناسب برای آن ها در نظر بگیرید.

مزایا و معایب استفاده از انواع باند پسیو

استفاده از باند پسیو و اکتیو باید بر اساس نوع نیاز مصرف کننده بکار گرفته شوند. برای مثال به دلیل قیمت ارزان در صورتی که از باند می خواهید تنها برای سخنرانی و یا افزایش میزان صدا استفاده کنید و کیفیت آن برای شما اهمیت چندانی ندارد استفاده از باند های پسیو می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما باشد. از مهم ترین مزایای استفاده از انواع باند پسیو می توان به قیمت ارزان آن، راحتی در استفاده کردن، عدم نیاز به برق جهت بالا بردن کاربرد، وزن سبک و مدیریت دستی تنظیمات آن اشاره نمود. همچنین از مهم ترین معایب این محصول می توان به عدم کارایی زیاد برای پخش موسیقی و اهمیت بسیار زیاد در تنظیم محل قرارگیری برای کاهش نویز اشاره نمود. با توجه به کارایی های این محصول، مزایای استفاده از آن بیشتر از معایب آن بوده و می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده های کاربردی و روزمره باشد ولی استفاده از باند پسیو در استودیو ها و مراکزی که موسیقی پخش می کنند شاید گزینه ای خیلی خوب نباشد و بتوان از باندهای اکتیو در این مراکز استفاده نمود.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش