ریتم آهنگ

میکسر

میکسر یا کنسول میکس، دستگاهی الکترونیکی است که عملکرد آن ترکیب، تغییر کیفیت صدا و تنظیم سیگنال های صوتی مانند صدای خوانندگان در پروژه های موسیقی می باشد.

صدای سازهای مختلف موسیقی مانند پیانو، درام، سینتی سایزرها و یا موسیقی ضبط شده و .. با استفاده از میکروفون دریافت می شود و از آن به دستگاه میکسر فرستاده می شود. از طریق میکسر می توان سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال را کنترل کرده و پس از آن برای تولید سیگنال های صوتی خروجی ترکیبی میکس نمود.

میکسرها در درجه اول در چهار نوع محیط استفاده می شوند: در اجراهای زنده و کنسرت، استودیوی ضبط، پخش صوتی رادیو و سیستم های صوتی تقویت صدا و در فیلم و تلویزیون و .. . نرم افزار دستگاه میکسر، ترکیبی از سیگنال های دو میکروفن مجزا را به یک تقویت کننده انتقال می دهد که در نتیجه همزمان یک سری صدای میکس شده از بلندگوها پخش می شود. در اجراهای زنده، معمولا سیگنال‌های خروجی میکسر، به یک آمپلی فایر متصل می شود که به بلندگوها وصل است، البته در برخی موارد میکسر تقویت کننده داخلی دارد. تامین فانتوم پاور برای میکروفون های خازنی، فیلتر سیگنال ها، اکولایز و ارسال صدا به اتاق کنترل، هدفون و .. از قابلیت های میکسر یا کنسول میکس است.

به طور معمول یک کانال از کانال های ورودی میکسر، مونو یا استریو است. هر کانال دارای یک سری دستگیره و دکمه برای کنترل بیس و تنظیمات مورد نظر برای سیگنال ها، مانیتورینگ، فعال کردن یا غیرفعال کردن یک سری امکانات و ارسال سیگنال به خروجی های مورد نظر می باشد.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش