ریتم آهنگ

هدفون

هدفون ها برای شنیدن دقیق و با جزئیات صدا و جلوگیری از پخش صدا در اطراف مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از هدفون ها ویژگی های مختلفی دارند و در انواع مختلفی از جمله پشت باز و پشت بسته (از نظر طراحی آکوستیکی) عرضه می شوند.

انواع حرفه ای برای استفاده در استودیو مشابه اسپیکرهای مانیتورینگ عمل می کنند. نوع پشت بسته برای ضبط در اتاق آکوستیک مناسب است. در مدل های پشت باز باعث چندبرابر شدن انتقال صدا بین گوش و محیط و واقعی تر شدن صدا می شوند و تا حدودی مشابه اسپیکر عمل می کنند.

هدفون استودیویی همچنین هدفون مانیتورینگ نامیده می شود. این وسیله عمدتا برای ویرایش و نظارت بر فایل های ویدیویی استفاده می شود که از صدای خنثی تشکیل شده اند و هیچ بیس و تریبل اضافی وجود ندارد.

هدفون استودیویی در درجه اول به منظور کار حرفه ای ساخته شده است و دارای امضاهای صوتی هستند که برای ضبط یا میکس مناسب است. با این حال، آنها اغلب به اندازه کافی همه کاره هستند تا برای استفاده در سرگرمی ها نیز به کار برده شوند.

دلیل استفاده از هدفون در استودیو این است که ما نمی خواهیم صداهای اضافی (ناخواسته) در پس زمینه به غیر از صدای خواننده از میکروفون پخش شود. با استفاده از هدفون می توانیم در حالی که با میکروفون مثلا آواز می خوانیم صدای خود را از طریق آن بشنویم. و این امکان را خواهیم داشت که در صورت لزوم صدای خود را تنظیم کنیم.

هدفون گاهی اوقات گوشی هم گفته می شود، و یک دستگاه خروجی سخت افزاری است که به یک خط کامپیوتر یا اسپیکر وصل می شود. هدفون به شما امکان می دهد بدون ایجاد مزاحمت برای اطرافیان خود، به یک منبع صوتی گوش دهید یا فیلم تماشا کنید.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش