دانلود قطعه Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو اثر دورژاک Dvorak

Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو اثر دورژاک

دانلود قطعه دورژاک به نام Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو

Download New Song By Dvorak

قطعه دورژاک به نام Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو
قطعه دورژاک به نام Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو
0:00 0:00

Dvorak

Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو

توضیحات قطعه دورژاک به نام Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو

ترانه موزیک

سمفونی دنیای نو شماره 9  Symphoni No 9 Dvorak New World

 

سمفونی شماره ۹ (به چکی: Symfonie č. 9 e moll „Z nového světa“) در می مینور، اُپوس ۹۵، که بیشتر با عنوان سمفونیِ از دنیای نو شناخته می‌شود، یکی از ساخته‌های آنتونین دورژاک آهنگ‌ساز بوهمی است. دورژاک این اثر را در سال ۱۸۹۳ و زمانی که مدیریت «کنسرواتوار ملی موسیقی آمریکا» در نیویورک را عهده‌دار بود، نوشت.

ویژگی‌ها

سمفونی از دنیای نو که چهار موومان دارد، از شناخته‌شده‌ترین ساخته‌های دورژاک و از محبوب‌ترین آثار سمفونیک موسیقی غربی است. سمفونی با تأثیر از رقص‌ها و ترانه‌های سیاهان و سرخ‌پوستان تصنیف شده‌است، در این اثر هر چند نشانه‌هایی از بهره‌مندی آهنگساز از تِم‌های بومی آمریکایی را مشاهده می‌کنیم، اما سبک و بیان اثر در کلّیتِ خود، روح اسلاوی دارد و شاید به دلیل همین ویژگی و ترکیب موزون و استادانه بوده‌است که نخستین اجرای آن با تحسین منتقدان و مردم روبه‌رو شد.

 

موومان‌ها

۱) آداجو، ۴/۸ - آلِگرو مولتو، ۲/۴، می مینور

۲) لارگو، ۴/۴، ر بمل ماژور و بعد دو دیز مینور

 

۳) اسکرتزو: مولتو ویواچه، پوکو سوسْتِنُتو، ۳/۴ می مینور۴) آلِگرو کُن فواکو، ۴/۴، می مینور، در انتها می ماژورموومان اول سمفونی دنیای نو، دارای مقدمه و زمینهٔ موسیقایی (تِم) کوتاهی است، با لحنی رمانتیک که در سرتاسر سمفونی با رنگ‌آمیزی و ارکستراسیون گوناگون تکرار می‌شود. موومان دوم با نوایی ملایم و شاعرانه انعکاس یکی از آوازهای روحانی بومیان آمریکایی است که به‌تدریج به ملودی دیگری می‌پیوندد، و ترانهٔ مشهور و عامیانهٔ سیاهان آمریکایی به نام «دلیجان زیبا، آهسته برو» را به یاد می‌آورَد. موومان سوم، یک اسکرتسوی سرشار از شادی و سرور است، آهنگی بر گرفته از سرزمین مادریِ آهنگ‌ساز که بیانگر رقص و پایکوبی روستایی است. موومان چهارم نیز یک فینال پرقدرت است که سمفونی را در اوج شادمانی و خروش به پایان می‌رسانَد.

دانلود نت های دورژاک به نام Symphoni No 9 New World سمفونی شماره 9 دنیای نو

برای این اثر فایل نت وجود ندارد.

دانلود مجموعه دورژاک در قالب یک فایل زیپ

فایلی برای دیگر آثار این هنرمند وجود ندارد.

  • Like like 22
  • Dislike dislike -3
نظرات و پیشنهادات

2

ارسال شده توسط: فرناز
این کارشون واقعا محشره و وقتی که آدم گوش میده یه حس حماسی شدید و قوی و در کنارش یه حس قدرت به آدم میده بخصوص که وقتی خودمون داریم یک کار رو شروع میکنیم با این آهنگ حس قدرت بیشتری میگیریم برای ادامه کار
ارسال پاسخ

ارسال نظر

ایران رادین
استودیو ریتم آهنگ