دانلود قطعه Moonlight Sonata سونات مهتاب اثر بتهوون Beethoven

Moonlight Sonata سونات مهتاب اثر بتهوون

دانلود قطعه بتهوون به نام Moonlight Sonata سونات مهتاب

Download New Song By Beethoven

قطعه بتهوون به نام Moonlight Sonata سونات مهتاب
قطعه بتهوون به نام Moonlight Sonata سونات مهتاب
0:00 0:00

Beethoven

Moonlight Sonata سونات مهتاب

توضیحات قطعه بتهوون به نام Moonlight Sonata سونات مهتاب

ترانه موزیک

Moonlight Sonata Beethoven سونات مهتاب بتهوون

سونات برای پیانو شماره2معروف به سونات مهتاب در گام دو دیز مینور، اپوس۲۷ شمارهٔ ۲،اثر لودویگ فان بتهوون است که در سال  1801 نوشته شده و تا امروز به‌عنوان یکی از مشهورترین قطعات پیانو در تاریخ موسیقی مطرح بوده‌است.

سونات مهتاب در تابستان سال 1801 در مجارستان در املاکی متعلق به خانواده براونشویک  (Brunswick) توسط بتهوون ساخته شد و در سال 1802 انتشار یافت. این سونات به کنتسی 17 ساله از شاگردان بتهوون به نام جولیتا گوچیاردی (Giulietta Gucciardi) تقدیم شده است.

سونات مهتاب را می توان مشهورترین سونات پیانو در بین آثار بتهوون نامید، بسیاری از نویسندگان رابطه بین عشق پنهانی آهنگساز به گوچیاردی و طنین فزاینده بخش اول سونات را غیر قابل انکار بر شمرده اند. ناگفته نماند که در حقیقت تم اصلی بخش اول این سونات از یک قطعه رومانتیک آلمانی اقتباس شده است.

تجسمی که آهنگساز در این قطعه ارائه نموده، ظاهرا با تفکراتش همخوانی چندانی ندارد و می توان اینگونه تصور کرد که بتهوون تحت تاثیر احساسات شدیدش در آن مقطع زمانی این اثر را تهیه و تنظیم نموده است.

در بخشی از کار نت های پراکنده ای مربوط به بخش هایی از دون ژوان (Don Juan) موتسارت به هم چشم می خورد، قسمتی که در آن فرمانده به دست دون ژوان کشته می شود.

تحلیل و مقایسه این سونات با دیگر کارهای بتهوون نشان می دهد، شنیدن این اثر بیش از آنچه یادآور روشنایی عاشقانه و رومانتیک ماه باشد، یاد آور موسیقی سوگوارانه مراسم تدفین است.

 

ین سونات پیانو از سه موومان (بخش) تشکیل شده‌است:

 

آداجو سُستِنوتو (Adagio sostenuto)آلگرتو (Allegretto)پرِستو آجیتاتو (Presto agitato)

 

آداجو سُستِنوتو موومان اول mvt 1

این موومان از سه‌گانه با استفاده از حالت تأکیدی نت‌های ملودی و در ترکیب با بخش‌های دیگر اثر، یا مقایسه با آنها می‌تواند به نوعی احساس حضور در یک گورستان یا حتی قرار داشتن درون یک گور را برای شنونده تداعی کند. نوازنده می‌تواند با ظرافت کامل و حتی بدون استفاده از پدال پیانو این بخش را اجرا کند. در واقع تنظیم پیانو در این قسمت به نوعی شبیه تنظیم آهنگ برای سازهایی مانند گیتار است.

 

آلگرتو موومان دوم mvt 2

موومان دوم اثر بسیار کوتاه است و به‌نظر می‌رسد بیشتر برای ایجاد ارتباط بین بخش اول و سوم سونات و به عنوان یک پُل در نظر گرفته شده‌است تا یک موومان مستقل. احساس در این بخش پررنگ‌تر است و حالت متفکرانه بخش نخست، به تدریج ناپدید می‌شود و شنونده را برای پذیرش جنب و جوش بخش سوم آماده می‌نماید.

پرِستو آجیتاتو موومان سوم mvt 3

مدت‌زمان این بخش دوبرابر بخش‌های قبلی است و می‌توان آن را یک بیان نمایشی از طوفان دانست؛ طوفانی مهیب که احتمالاً حکایت از عشق دیوانه‌وار آهنگ‌ساز به کُنتِس جولیِتا و امید به ازدواج با او دارد.در این موومان دو تِم متفاوت دیده می‌شود: نخست، یک تم تند و سریع که براساس به‌کارگیری نت‌های تأکیدی است و تم دوم که در مقابل آن دارای فرم بزمی‌تری است. این دو تم به طرز استادانه‌ای با یکدیگر ترکیب شده و یک طوفان احساسی را ایجاد کرده‌اند.

دانلود نت های بتهوون به نام Moonlight Sonata سونات مهتاب

دانلود نت پیانو Moonlight Sonata سونات مهتاب اثر بتهوون

دانلود نت گیتار Moonlight Sonata سونات مهتاب اثر بتهوون

دانلود نت ملودی Moonlight Sonata سونات مهتاب اثر بتهوون

دانلود مجموعه بتهوون در قالب یک فایل زیپ

فایلی برای دیگر آثار این هنرمند وجود ندارد.

  • Like like 285
  • Dislike dislike -21
نظرات و پیشنهادات

2

ارسال شده توسط: Young man
بسیار زیبا، توضیحات خیلی خوب بود. ممنون برای کیفیت خوب مطلب و زمانی که برای تولید مطلب گذاشتید.
ارسال پاسخ

ارسال نظر

ایران رادین
استودیو ریتم آهنگ