دانلود قطعه Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2 اثر لیست Liszt

Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2 اثر لیست

دانلود قطعه لیست به نام Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2

Download New Song By Liszt

قطعه لیست به نام Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2
قطعه لیست به نام Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2
0:00 0:00

Liszt

Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2

توضیحات قطعه لیست به نام Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2

ترانه موزیک

راپسودی مجار شمارهٔ ۲، در دو دیز مینور، دومین راپسودی از مجموعهٔ ۱۹ راپسودی مجار برای پیانو، اثر فرانتس لیست، است. به سبب شهرت قطعه، راپسودی مجار هم بدان اطلاق می‌شود. اثر به سال ۱۸۴۷ میلادی تصنیف شد و به لادیسلاس تلکی پیشکش شد. در ۱۸۵۱ برای بار نخست انتشار یافت و از همان ابتدا سخت مقبول افتاد؛ از آن هنگام باز تنظیم‌های فراوانی از آن برای ارکستر، دو پیانو، چهار دست و غیره تصنیف شده‌است. از جمله لیست خود با همکاری فرانتس دوپلر تنظیمی از آن برای ارکستر ارائه داد و چندین سال بعد نسخهٔ ارکستر را برای چهار دست و یک پیانو تنظیم کرد. این راپسودی از قطعه‌های بسیار دشوار و نمایشی‌است و نواختنش تنها برای نوازندگان چیره‌دست ممکن است. لحن‌های متضاد، پرهیجان، و بازیگوشانهٔ آن سبب شده‌است که آثار کارتونی فراوانی با تکیه بر آن آفریده شود.

 

 

راپسودی مجار شماره ۲

قطعه از یکی درآمد پرسش‌ و پاسخی هیبتمند و آرام در هشت میزان و دو بخش طولانی یکی آرام (لاسان=Lassan) و دیگری پرشور تشکیل شده‌است. ساختار قطعه ملهم از آنِ رقص مجار چارداش است. زیربخش اختتام قطعه از میزان ۴۲۱ می‌آغازد و با ابهت به پایان می‌رسد. لیست بعدها کادنزاهایی چند برای راپسودی ۲ نوشت که بین میزان ۴۲۰ و ۴۲۱ نواخته شوند. مجموعهٔ نخست کادنزاها در سال ۱۸۸۵ برای لینا اشمالهاوزن و مجموعهٔ دوم برای تونی راب نوشته شده‌است. وانگهی فرانتس لیست از آغاز دست نوازندگان را در اجرا یا تصنیف کادنزا باز گذاشته بوده‌است. بسیاری از نوازندگان بزرگ دعوت لیست را لبیک گفته‌اند. از جمله سیرگئی راخمانینف و ولادیمیر هوروویتس. دومی پا را فراتر گذاشت و وردش‌های کلان‌تری در کل قطعه داد که به وردش هوررویتس شناخته‌است.

راپسودی مجار از قطعه‌های بسیار محبوب نزد کارتون‌سازان و فیلم‌سازان بوده‌است. قدیم‌ترین کاربرد قطعه در یکی کارتون کوتاهِ سیاه‌سفید از استودیوی والت‌دیزنی‌است و در آن بخشی از فریسکا، در کنار قطعات دیگر از آهنگسازان دیگر نواخته می‌شود. دو کارتون کوتاه، یکی کنسرتوی گربهاز مجموعهٔ تام و جری متعلق به استودیوی مترو گلدوین مایر، و دیگری راپسودی خرگوش از مجموعهٔ باگز بانی متعلق به استودیوی وارنر برادرز تماماً به این قطعه پرداخته‌اند. کنسرتوی گربه به‌طور خاص چشمگیر است که در آن بخش اعظمی از قطعه (شامل لاسان و فریسکا) بی‌وقفه نواخته می‌شود. وانگهی کنسرتوی گربه جایزهٔ اسکار را برای سازندگانش در پی داشت. تقریباً یک‌دهه پیش از آن، مکس فلیشر در کارتون کوتاهی با عنوان ارکستر حیوان اجرای کاملِ تنظیمِ قطعه برای ارکستر را گنجانده بود

دانلود نت های لیست به نام Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2

دانلود نت پیانو Hungarian Rhapsody No 2 راپسودی مجار شماره 2 اثر لیست

دانلود مجموعه لیست در قالب یک فایل زیپ

فایلی برای دیگر آثار این هنرمند وجود ندارد.

  • Like like 22
  • Dislike dislike 0
نظرات و پیشنهادات

.هیچ نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال نظر

ایران رادین
استودیو ریتم آهنگ