دانلود قطعه Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه اثر موتزارت Mozart

Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه اثر موتزارت

دانلود قطعه موتزارت به نام Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه

Download New Song By Mozart

قطعه موتزارت به نام Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه
قطعه موتزارت به نام Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه
0:00 0:00

Mozart

Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه

توضیحات قطعه موتزارت به نام Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه

ترانه موزیک

موسیقی کوچک شبانه (آلمانی: Eine kleine Nachtmusik) در سل ماژور (K.525)، اثرِ ولفگانگ آمادئوس موتسارت ساخته شده در سال ۱۷۸۷ است. این اثر در آلمانی با نام «یک سِرِناد کوچک» نامیده می‌شود. گرچه اغلب به معنای واقعی کلمات «موسیقی کوچک شبانه» ترجمه می‌شود.[۱] این قطعه برای دو ویولن، ویولا، ویلنسل و کنترباس (به صورت اختیاری) نوشته شده‌است، اما معمولاً با ارکستر زهی اجرا می‌شود.

تاریخچه

دوران موتسارت مصادف است با تحولاتی که در موسیقی ارکسترال به‌وجود آمده بود و از زمان هایدن به حجم‌های بزرگتری تغییر می‌یافت. اکثر آثار قبل از او در مجموعه‌ای از ارکسترهای کوچک نوشته می‌شد. موتسارت که خود از پیشروان موسیقی سمفونیک بود، اما بعضی از آثار او از جمله سرنادها را به عنوان پُلی بین موسیقی مجلسی و سمفونیک به شمار می‌آورند.

 

«سرناد» در ۱۰ اوت ۱۷۸۷ در وین به پایان رسید، در حدود زمانی که موتسارت در حال کار بر روی دومین اپرای خود دون ژوان بود. مشخص نیست که چرا این آهنگ ساخته شده‌است. «ولفگانگ هیلدسهایمر» نویسنده آلمانی (۹ دسامبر ۱۹۱۶–۲۱ اوت ۱۹۹۱)، با ذکر این نکته که بیشتر سرنادهای موتسارت با سفارش نوشته شده‌است، اظهار می‌دارد که این قطعه نیز یک کار سفارشی بود که منشأ و اولین اجرای آن ثبت نشده‌است.

این اثر تا حدود سال ۱۸۲۷، مدتها پس از مرگ موتسارت، توسط «یوهان آندره» ناشر آثار موسیقی در افنباخ آم ماین منتشر نشد. قبل از آن بیوهٔ موتسارت این قطعه را به همراه بخش گسترده‌ای از مجموعه آثارِ شوهرش را در سال ۱۷۹۹ به ناشر فروخته بود.

 

امروزه این «سرناد» به صورت وسیعی ضبط و اجرا می‌شود. و این اثر را می‌توان نمونهٔ بارزی از موسیقی اشرافی، در قرن هجدهم اروپا دانست.

دانلود نت های موتزارت به نام Eine Kleine Nachtmusik موسیقی کوچک شبانه

برای این اثر فایل نت وجود ندارد.

دانلود مجموعه موتزارت در قالب یک فایل زیپ

فایلی برای دیگر آثار این هنرمند وجود ندارد.

  • Like like 52
  • Dislike dislike -3
نظرات و پیشنهادات

1

ارسال شده توسط: سلام
ارسال پاسخ

ارسال نظر

ایران رادین
استودیو ریتم آهنگ