ریتم آهنگ

میکروفون استودیویی

• میکروفون استودیویی که به میکروفون کاندنسر هم مشهور است برای ضبط دقیق و با جزئیات منابع صوتی مورد نظر استفاده می شود. میکروفون های کاندنسر نسبت به نوع داینامیک از حساسیت و دقت بیشتری برای ضبط سریع و جزئیات امواج صوتی برخوردار هستند.

این میکروفون ها در دو نوع تیوب و سالید استیت و در اشکال مختلف عرضه می شوند. با توجه به منبع صوتی که می خواهید ضبط کنید باید میکروفون مورد نظر خود را برگزینید.

اندازه های دیافراگم در میکروفون های کاندنسر و داینامیک بر اساس اندازه کپسول در دو نوع دیافراگم کوچک و بزرگ در دسترس هستند.

میکروفون های دیافراگم بزرگ جزء مهمترین تجهیزات و لوازم استودیو می باشند و قابلیت ضبط هر نوع منبع صوتی را دارا هستند. میکروفون های دیافراگم کوچک قابلیت هایی دارند که نوع بزرگ آن نمی تواند ارائه کند. این نوع میکروفون ها برای گیتار آکوستیک و سازهایی با منبع صوتی مشابه ایده‌آل می باشد و مقدار پاسخگویی آنها به خاطر کوچکی آنها بالاست. میکروفون های دارای دیافراگم متوسط نیز بعدها اضافه شدند که تلفیقی از کارایی هر دو نوع دیافراگم کوچک و بزرگ را دارند.

میکروفون های دارای الگوی قطبی کاردیوید نیز صداهای روبرو را بهتر دریافت کرده و صداهای پشت و اطراف را فیلتر می کنند و برای مواقع استفاده همزمان از چند میکروفون، مفید واقع می شود. این میکروفون ها هم برای استفاده در استودیوی خانگی و هم حرفه ای ایده آل می باشند.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش