ریتم آهنگ

کنترلر نرم افزار

کنترلرها در واقع سخت افزارهایی هستند که عملکردشان کنترل نرم افزارها و مدیریت صدا است. این کنترلرها در انواع و مدل های متنوع و کاربردهای خاص و تحت تکنولوژی MIDI تولید و عرضه می‌شوند و با استفاده از آنها می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را بر روی منابع صوتی اعمال کنید.

از میان دسته بندی های کنترلرها شامل DAW، میکسر، دیجی، لانچ پد، MIDI کیبورد، کنترلرهای DAW در استودیوها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کنترلر نرم افزار بر مبنای نوع و چگونگی عملکرد و طراحی در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که سخت افزارهایی مانند میکسر، DAW، دیجی،MIDI کیبورد و لانچ پد را شامل می شود. کنترلرهای DAW بیشتر در استودیوها و برای ضبط و ویرایش صدا استفاده می شوند. به کمک این کنترلرها به خوبی می‌توان صدا را کنترل و مدیریت کرد. عملکرد کنترلرهای میکسر، میکس صدا و موسیقی است. میدی کنترلرها به عنوان جزئی از کنترلرهای نرم افزاری به تنهایی عملکردی اجرا نمی کنند و برای استفاده از آنها باید به یک سیستم کامپیوتری وصل شوند.

برای استفاده از دیجی کنترلرها نیز نیاز به یک سیستم پشتیبان هست. البته نبود این کنترلرها باعث مشکل و تداخل در روند ضبط و پردازش موسیقی نمی شود اما بودنشان می تواند امکان کنترل بهتر و نتیجه‌ای مطلوب تر را در اختیار شما قرار دهد.

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش